Przedszkole Miejskie Nr 1 im. Misia Uszatka w Porębie

Zakładowa 15, 42-480 Poręba

Informacje nieudostępniane

Informacje nieudostępnione w Biuletynie Informacji Publicznej Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Misia Uszatka w Porębie

Zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (t.j.: Dz. U. z 2020 poz. 2176):

1. Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Misia Uszatka w Porębie jest udostępniana na wniosek.

2. Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.

3. Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku.

4. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w terminie 14 dni, Przedszkole Miejskie nr 1 im. Misia Uszatka w Porębie obowiązane do jej udostępnienia powiadamia w tym terminie o powodach opóźnienia oraz o terminie, w jakim udostępni informację, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.

5. Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje w sposób i w formie zgodnych z wnioskiem, chyba że środki techniczne, którymi dysponuje Przedszkole Miejskie nr 1 im. Misia Uszatka w Porębienie umożliwiają udostępnienia informacji w sposób i w formie określonych we wniosku.

6. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w sposób lub w formie określonych we wniosku, Przedszkole Miejskie nr 1 im. Misia Uszatka w Porębie obowiązane do udostępnienia powiadamia pisemnie wnioskodawcę o przyczynach braku możliwości udostępnienia informacji zgodnie z wnioskiem i wskazuje, w jaki sposób lub w jakiej formie informacja może być udostępniona niezwłocznie. W takim przypadku, jeżeli w terminie 14 dni od powiadomienia wnioskodawca nie złoży wniosku o udostępnienie informacji w sposób lub w formie wskazanych w powiadomieniu, postępowanie o udostępnienie informacji umarza się.

7. Jeżeli w wyniku udostępnienia informacji publicznej na złożony wniosek, PrzedszkoleMiejskie nr 1 im. Misia Uszatka w Porębie  ma ponieść dodatkowe koszty związane ze wskazanym we wniosku sposobem udostępnienia lub koniecznością przekształcenia informacji w formę wskazaną we wniosku, Przedszkole Miejskie nr 1 im. Misia Uszatka w Porębie może pobrać od wnioskodawcy opłatę w wysokości odpowiadającej tym kosztom.

8. Przedszkole Miejskie nr 1 im. Misia Uszatka w Porębiew terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, powiadomi wnioskodawcę o wysokości opłaty. Udostępnienie informacji zgodnie z wnioskiem następuje po upływie 14 dni od dnia powiadomienia wnioskodawcy, chyba że wnioskodawca dokona w tym terminie zmiany wniosku w zakresie sposobu lub formy udostępnienia informacji albo wycofa wniosek.

9. Odmowa udostępnienia informacji publicznej oraz umorzenie postępowania o udostępnienie informacji przez organ władzy publicznej następują w drodze decyzji.

10. Do powyższej decyzji stosuje się przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego, z tym że:

• odwołanie od decyzji rozpoznaje się w terminie 14 dni,

• uzasadnienie decyzji o odmowie udostępnienia informacji zawiera także imiona, nazwiska i funkcje osób, które zajęły stanowisko w toku postępowania o udostępnienie informacji, oraz oznaczenie podmiotów, ze względu na których dobra, wydano decyzję o odmowie udostępnienia informacji.

11. Wniosek o udostępnianie informacji publicznej można złożyć osobiście, telefonicznie, pisemnie, e-mailem, lub za pomocą ePUAP.

Utworzono dnia: 10.01.2022
Dokument wprowadził: